Tseliot Bed&Breakfast
| Wi-Fi | 24-timmars tjänster 24-timmars reception | Pendeltrafik Flygplatstransfer |
| Rökning förbjuden Rökfria rum | Luftkonditionering | Husdjur ej tillåtna Inga husdjur |
Det bekväma Tseliot Bed&Breakfast Banfield är beläget 4 km från Barrio La Colonia Ferroviaria och bara 500 m från Mi Club. Det här hotellet erbjuder gästerna transfer.
Banfields centrum kan nås inom 10 minuters promenad. Teatro Coliseo finns cirka 25 minuters promenad bort. Gästerna kommer också att uppskatta närheten till Plaza Alfredo De Angelis, som ligger mindre än 150 meter bort. Underhållningsalternativ i området inkluderar Teatro Maipu i närheten av Tseliot Bed&Breakfast i Banfield. Busshållplatsen Yrigoyen y Berutti är belägen mindre än 5 minuters promenad från detta bekväma hotell.
Rummen har matplats och uteplats tillsammans med strykjärn med strykbräda, luftkonditionering och tvättmaskin, samt gratis Wi-Fi. Rummen ståtar också med vattenkokare, kylskåp och köksredskap. Badrummen erbjuder en bidé, en separat toalett och en dusch, och är även utrustade med hårtorkar och handdukar.
Tseliot Bed&Breakfast erbjuder en kontinental frukost med färska frukter och ost. Gästerna kan slappna av i 24-timmarsbaren. Restaurangen La farola express ligger invid det här boendet.
- Flygplatser
- Jorge Newbery Flygplats26 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Rökfria rum
- Wi-Fi
- Parkering
- 24-timmars reception
- Inga husdjur
- Bagageförvaring
- Brandsläckare
Mat och drycker
- Gemensamt kök
- Elektrisk vattenkokare
- Köksgeråd
Aktiviteter och avkoppling
- Grill faciliteter
- Fritids- och TV-Rum
Service
- Flygplatstransfer
- Tvätt
- Utflykts-/biljettservice
- Matinköpsservice
På rummet
- Luftkonditionering
- Uppvärmning
- Sittgrupp
- Uteplats
- Terrass
- Trädgårdsmöbler
- Matbord
- Strykservice
- Tvättmaskin
- Gratis toalettartiklar
- Parkettgolv
Hotellregler
- Information om extrasängar
- Inga extrasängar tillhandahålls i ett rum.
- Inga barnsängar tillhandahålls i ett rum.
Vanliga frågor
- 🌇
Hur lång tid tar det att ta sig till centrum från Tseliot Bed&Breakfast?
Det tar 10 minuter till fots att komma från Tseliot Bed&Breakfast till centrum. - ✈
Var ligger den närmaste flygplatsen till Tseliot Bed&Breakfast?
Mellan Jorge Newbery flygplats och Tseliot Bed&Breakfast är det 30 km. - ❓
Erbjuds flygplatstransfer på Tseliot Bed&Breakfast?
Gäster på Tseliot Bed&Breakfast kan begära busstransfer. Vi rekommenderar att du ringer i förväg för att bekräfta uppgifterna. - 🚗
Kan jag parkera min bil i närheten av Tseliot Bed&Breakfast?
Tseliot Bed&Breakfast erbjuder gästerna parkering. - 💵
Vad är priset för ett rum på detta b & b?
Det genomsnittliga priset för ett rum i detta b & b är 32$. För särskild information vänligen kontakta hotellets personal. - ❓
Har rummen på Tseliot Bed&Breakfast en arbetsplats?
Ja, du kan hitta arbetsplats i vissa rum på Tseliot Bed&Breakfast.